0Shares

Deputeti i zgjedhur nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Naser Rugova, ka thënë se partitë politike janë fragmentarizuar, degraduar dhe nuk po e dinë çfarë pozicioni kanë në shoqëri.

Ai, në emisionin “Rrokum Rroll” të TV Rrokum, ka thënë se fragmentarizmi i tyre ka bërë që ato të humbin elektoratin e tyre, duke u shndërruar “në parti klienteliste”.

Sipas Rugovës, përgjegjësinë më të madhe në këtë aspekt e ka Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), e cila përveç se është partia ma e vjetër në Kosovë, është pjesë e Partive Popullore Evropiane (PPE).

Duke folur për krizën institucionale në të cilën mund të hyjë Kosova, Rugova ka thënë se zgjidhja më e mirë për LDK- në kishte me qenë që ajo me mbet në opozitë, për të vazhduar me një organizim të madh në zgjedhjet e ardhshme lokale. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/embed//j7TMIs4F4VI

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)