Matt Rodewald ishte duke raportuar nga terreni, në një rrugë të Arizonës së Shteteve të Bashkuara, kur për pak nuk u godit nga rrufeja.

Gazetari shpëtoi pa u lënduar nga shkarkimi që u shoqërua me një ndriçim shumë të madh, megjithëse ishte shumë pranë, transmeton Telegrafi.

Ngjarja ndodhi vetëm pak momente para se ai të niste raportimin e drejtpërdrejtë, për motin me shi dhe stuhi që e ka përfshirë atë regjion.

Si pasojë e reshjeve dhe rrufeve, më se 150 banorë janë pa rrymë, ndërsa nuk raportohet për dëme materiale. /Telegrafi/