LAJMI I FUNDIT:

Rrokulliset autobusi me plot pasagjerë në Turqi, humbin jetën tetë persona dhe 42 tjerë lëndohen

Rrokulliset autobusi me plot pasagjerë në Turqi, humbin jetën tetë persona dhe 42 tjerë lëndohen

Një autobus me pasagjerë ka dalë nga rruga duke u rrokullisur në provincën Afjonkarahisar të Turqisë, ku si pasojë dhjetëra persona janë lënduar e tetë tjerë kanë humbur jetën.

Zyra e guvernatorit të provincës Afjonkarahisar, ka njoftuar se autobusi po udhëtonte nga provinca Dijabarkit në juglindjes në drejtim të qytetit Bodrum, transmeton Telegrafi.

Në rrjetet sociale janë shfaqur pamjet e këtij aksidenti, dhe pasojat që çuan në vdekjen e tetë prej pasagjerëve dhe dhjetëra tjerë që u lënduan.

Në anën tjetër, ministri turk i Shëndetësisë, Fahretin Koca, ka njoftuar në Twitter se 42 persona janë lënduar, ku tre prej tyre janë në gjendje kritike.

Deri më tani nuk dihen akoma shkaqet e sakta, që çuan në rrokullisjen e autobusit që ishte i mbushur plot me pasagjerë. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Botë

Më shumë
Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Evropa
Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Evropa
ISW: Wagner llogaritet se ka humbur dhjetëra mijëra mercenarë në Bakhmut

ISW: Wagner llogaritet se ka humbur dhjetëra mijëra mercenarë në Bakhmut

Evropa
Aktakuza kundër Donald Trump - çfarë do të thotë kjo për ish-presidentin amerikan

Aktakuza kundër Donald Trump - çfarë do të thotë kjo për ish-presidentin amerikan

Amerika
Ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse falet pranë zonës ku po zhvilloheshin luftime

Ushtari çeçen që lufton kundër ushtrisë ruse falet pranë zonës ku po zhvilloheshin luftime

Evropa
Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus të mbushur plot me ushtarë brenda, po ecnin zvarrë për të ikur nga shpërthimi

Ukrainasit shkatërrojnë tankun rus të mbushur plot me ushtarë brenda, po ecnin zvarrë për të ikur nga shpërthimi

Evropa
Kalo në kategori