LAJMI I FUNDIT:

Dorëzohen rrëmbyesit e aeroplanit libian (Video)

Dorëzohen rrëmbyesit e aeroplanit libian (Video)

Dorëzohen dy personat që kishin rrëmbyer një aeroplan në Libi ndërsa i njëjti ka ateruar në Maltë.

Këtë njoftim e ka dhënë kryeministri i Maltës Joseph Muscat nëpërmes llogarisë në Twitter.

Sipas tij, më herët janë liruar disa nga udhëtarët ndërsa tani kanë dalë edhe një grup tjetër dhe dy rrëmbyesit.

“Rrëmbyesit janë dorëzuar dhe të njëjtit janë dërguar në paraburgim”, ka shkruar kryeministri maltez.

————————————————————————–
Rrëmbimi i aeroplanit të aterruar në Maltë, janë liruar pothuajse të gjitha pengjet (Video)

Pothuajse të gjitha pengjet janë liruar pas një drame të rrëmbimit në Aeroportin Ndërkombëtar të Maltës.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, një total prej 111 pasagjerësh, 82 burra, 28 gra dhe një foshnjë, si dhe shtatë anëtarë të bordit ishin në bord në aeroplanin i cili aterroi në Malta, rreth orës 11.32 të paradites së sotme. Të gjithë udhëtarët besohet të jenë libianë.

Një aeroplan i pasagjerëve është rrëmbyer nga dy mbështetës të Gaddafit, të armatosur me granata dore (Foto)
Lexo po ashtu Një aeroplan i pasagjerëve është rrëmbyer nga dy mbështetës të Gaddafit, të armatosur me granata dore (Foto)

Kryeministri Maltës, Joseph Muscat kishte njoftuar më herët për rrëmbimin e një aeroplani, i cili po fluturonte prej Sebha në Tripoli, i cili kishte ndërruar drejtim për në Maltë, në mes të fluturimit. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Turqia
U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

Evropa

"Operacioni dhjetori", njësia paraushtarake ruse që lufton përkrah ukrainasve kishte planifikuar nxjerrjen e Navalnyt nga burgu

Evropa
Rusia nuk ka mundësi të prodhojë mjaftueshëm municione për luftë

Rusia nuk ka mundësi të prodhojë mjaftueshëm municione për luftë

Evropa
Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Evropa
“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

Evropa
Kalo në kategori