LAJMI I FUNDIT:

Rrahje në Prishtinë, policia arreston një të dyshuar dhe konfiskon armë e thika

Rrahje në Prishtinë, policia arreston një të dyshuar dhe konfiskon armë e thika
Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë rreth orës 00:14 në rrugën “Ukshin Hoti” në Prishtinë ka ndodhur një rrahje.

Me të arritur në vend ngjarje  zyrtarët policor kanë vërejtur disa persona të cilët në momentin që kanë vërejtur prezencën e policisë janë shpërndarë në drejtime të ndryshme.

“Aty afër nga persona të panjohur ishte hedhur një armë –pistoletë  e kalibrit 7.65 mm me një karikatorë pa fishek , një thikë ,, Boker ‘’ dhe një thikë kuzhine, të cilat janë konfiskuar, ndërsa personit të dyshuar mashkull kosovar i është gjetur 0.9 gram substance e dyshuar narkotike”, ka njoftuar policia.


I dyshuari është arrestuar  dhe me vendim të prokurorit pas  intervistimit  lirohet në procedurë të rregullt. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Këshilla se si të mbroheni gjatë shkarkimeve të rrufesë

Lajme
Ambasadori britanik shkon në veri: Dëgjova shqetësimet dhe shpresat e komunitetit serb

Ambasadori britanik shkon në veri: Dëgjova shqetësimet dhe shpresat e komunitetit serb

Lajme
Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Kryebashkiaku i Vlorës: Plazhet janë plot, po lansohen reklama negative

Lajme
Kush është “Klea”, vazja që mashtronte me bursat duke thënë se është mbesa e kryeministrit Edi Rama

Kush është “Klea”, vazja që mashtronte me bursat duke thënë se është mbesa e kryeministrit Edi Rama

Lajme

"Stenta 3”, dëshmitarja thotë se ka dyshime që bashkëshorti i saj ka ndërruar jetë për shkak se nuk iu vendosën stentat

Drejtësi
Artikulli i “Slobodna Bosna”, që u publikua nga RTK, Bordi: Do të ketë masa rigoroze konform ligjit

Artikulli i “Slobodna Bosna”, që u publikua nga RTK, Bordi: Do të ketë masa rigoroze konform ligjit

Lajme
Kalo në kategori