Një rrahje ka ndodhur dje në mbrëmë në mes të disa personave në Prishtinë, ku si pasojë dy viktima meshkuj kanë pësuar lëndime.

Njëri prej viktimave kishte marrë lëndime të rënda trupore nga ndonjë mjet i mprehtë – thikë.

Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK dhe sipas mjekëve gjendja e tyre është jashtë rrezikut për jetë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore të cilat janë duke e hetuar rastin dhe nuk raportohet për të arrestuar.