LAJMI I FUNDIT:

Roja i një kopshti zoologjik në Japoni vishet si tigër për ta realizuar stërvitjen vjetore të kopshtit

Roja i një kopshti zoologjik në Japoni vishet si tigër për ta realizuar stërvitjen vjetore të kopshtit

Kopshti zoologjik japonez Tobu në Miyashiro, ka mbajtur një stërvitje trajnimi se si të veprojnë në rast të arratisjes së kafshëve.

Stërvitja është realizuar së bashku me një roje kopshti i cili i veshur si tigër e imitonte sjelljen e kafshës së arratisur.

Videoja nga vendi i ngjarjes tregon rojen duke ecur me këmbë dhe duar, ndërsa punonjësit e tjerë e vënë në veprim planin e tyre, përcjell Telegrafi.


Ekipi i kopshtit vendosi rrjeta dhe përdori qetësues për të nënshtruar kolegun e tyre përpara se ta kthenin atë në një zonë të sigurt.

Ndryshe, kjo stërvitje vjetore cilësohet si shumë e rëndësishme nga shefi i kopshtit zoologjik, Masaru Kaminaga.

“Në rast emergjence, është e rëndësishme që secili person të dijë rolin e tij dhe të përgjigjet në përputhje me rrethanat”,  tha Kaminaga. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Baba Vanga e parashikoi se jeta e Trumpit do të jetë në rrezik?

Baba Vanga e parashikoi se jeta e Trumpit do të jetë në rrezik?

Interesante
Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Kur ta shikoni këtë imazh, do të shkriheni së qeshuri - shikoni se ku ka gjetur hije kjo grua

Fun
Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Interesante
A mund t’i gjeni gjashtë qershitë e fshehura në këtë fotografi?

A mund t’i gjeni gjashtë qershitë e fshehura në këtë fotografi?

Interesante
Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Interesante
Truku interesant që ua bën më të lehtë këputjen e ngjitësit

Truku interesant që ua bën më të lehtë këputjen e ngjitësit

Interesante
Kalo në kategori