LAJMI I FUNDIT:

Rohde bashkë me ambasadorët gjermanë të rajonit vizitojnë Manastirin e Deçanit

Rohde bashkë me ambasadorët gjermanë të rajonit vizitojnë Manastirin e Deçanit

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka njoftuar se të premten bashkë me kolegët e tij që janë ambasadorë në vendet e rajonit kanë vizituar Manastirin e Deçanit.

Ambasadori Rohde ka thënë se kjo vizitë është e paharrueshme, teksa ka njoftuar se në këtë mënyrë kanë përmbyllur konferencën rajonale të ambasadorëve gjermanë në rajon.

Kurti takon ambasadorët gjerman nga rajoni dhe Berlini - flasin për rrugën drejt BE-së
Lexo po ashtu Kurti takon ambasadorët gjerman nga rajoni dhe Berlini - flasin për rrugën drejt BE-së

Gjithashtu ai ka falënderuar igumenin e Manastirit të Deçanit, Sava Janjic për mikpritjen dhe diskutimin që kanë pasur.

Ndryshe, Rohde dhe ambasadorët e tjerë gjermanë gjatë ditës janë pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Ambasadori Rohde në platformën “X”, ka shpërndarë një fotografi nga takimi, teksa ka pohuar se kanë diskutuar për çështjet rajonale.

“Së bashku me kolegët gjerman nga rajoni dhe Berlini, e nisa ditën me një diskutim nxitës për çështjet rajonale dhe rrugën drejt Bashkimi Evropian”, ka shkruar ambasadori.

Tutje, ai ka falënderuar kryeministrin Kurti për dialogun, siç ka shkruar ai, të thellë dhe të sinqertë. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Konsultimet dypalëshe për mbrojtjen Kosovë-SHBA, Departmenti Amerikan i Mbrojtjes njofton për vizitën në Prishtinë

Konsultimet dypalëshe për mbrojtjen Kosovë-SHBA, Departmenti Amerikan i Mbrojtjes njofton për vizitën në Prishtinë

Siguri
Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Lajme
“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Meta - zbardhet dëshmia e djalit

“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Meta - zbardhet dëshmia e djalit

Lajme
Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Besnike Salihu
Ngjarja e rëndë në “Don Bosko”, zbardhet rasti që kishte ndodhur dy vite më parë

Ngjarja e rëndë në “Don Bosko”, zbardhet rasti që kishte ndodhur dy vite më parë

Lajme
Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Kronika e Zezë
Kalo në kategori