LAJMI I FUNDIT:

Riviera turke hap dyert për pushuesit – këto janë disa nga hotelet më luksoze në Alanya

Riviera turke hap dyert për pushuesit – këto janë disa nga hotelet më luksoze në Alanya

Një nga destinacionet më të pëlqyera për pushuesit shqiptarë edhe këtë vit mbetet Turqia, që njihet si një nga top shtetet më të vizituara në botë.

Tashmë kur sezoni veror ka filluar, riviera turke ka hapur dyert për pushuesit nga e gjithë bota, përfshirë edhe ata nga Kosova.

Që nga qyteti i Antalyas e deri në bregdetin jugor të Turqisë në Kemer, riviera turke është e pasur përplot me plazhe të bukura e të shoqëruara nga hotele luksoze.

Sigurisht mund të keni dilema se cilin të zgjidhni, por Max Travel mendon për ju dhe ju sjell rekomandimet e disa prej hoteleve më të përshtatshme që i përgjigjen të gjitha pyetjeve tuaja.

Nga ambienti i përshtatshëm e luksoz, ushqimi i llojllojshëm e deri te pishinat e mëdha dhe plazhet e bukura, shumë resorte në rivierën turke ju mundësojnë që të kaloni pushime të paharrueshme.

Alanya është një qytet turistik në bregdetin qendror të Mesdheut të Turqisë. E pikërisht në këtë vend gjendet edhe Plazhi i famshëm i Kleopatrës. Bare, restorante dhe hotele të shumta mund t’i gjeni përgjatë plazheve, ndërsa në brendësi të qytetit keni pazaret dhe vendet e muzikës live që ofrojnë një përvojë më autentike.

Telegrafi në bashkëpunim me Max Travel ua propozon këto hotele për t’i kaluar pushimet e që gjenden në zonën e Alanyas.

Granada Luxury Okurcalar

Ndodhet në Qendrën e Turizmit Alara, në qytetin Okurcalar të Alanyas, lagjen më të madhe dhe më moderne të Antalyas, e cila ka fituar të drejtën të jetë kryeqytet i turizmit të Turqisë.

Gjendet 90 kilometra nga Aeroporti i Antalyas, 30 kilometra nga qendra e qytetit dhe 30 kilometra nga Side Antique City.

Me arkitekturën e saj mahnitëse verbuese, GRANADA ju përqafon me një skelë unike në breg të detit.

Aria Resort

E vendosur në Alanya Konaklı, perla e Mesdheut, Aria Resort & Spa u ofron pushuesve atmosferë miqësore me arkitekturën e saj të veçantë, dhomat elegante dhe moderne. Duke punuar me fokus në kënaqësinë e mysafirëve, Aria Resort & Spa u ofron miqve të saj të çmuar komoditet, shije dhe argëtim në të njëjtën kohë.

Ky resort përmban një restorant, një pishinë të hapur sezonale dhe një palestër. Duke folur gjermanisht, rusisht, anglisht dhe turqisht në pritje, stafi është i gatshëm të ndihmojë në çdo kohë të ditës. Aeroporti më i afërt është Gazipasa, 57 kilometra nga hoteli.

Xoria Deluxe

Xoria Deluxe është një nga hotelet më të rinj luksoz në rajonin e Alanyas, 115 kilometra nga Aeroporti i Antalias dhe 55 km nga Aeroporti Gazipaşa.

Xoria Deluxe ka menduar çdo detaj që të kaloni pushime të rehatshme dhe unike.

Në këtë resort që ndërthur komoditetin me elegancën, do të shijoni diellin, plazhin dhe rërën duke ia lënë veten qetësisë magjepsëse të Mesdheut.

MyLome Luxury Resort

My Lome ndodhet në gjirin më të bukur të Alanyas.

Në këtë resort gjeni përzierjen joshëse të stilit dhe komoditetit me pesë yje, dhoma të bollshme me pamje mahnitëse nga deti si dhe kuzhinën me llojllojshmëri të ushqimeve dhe shërbim që do të tejkalojë pritshmëritë tuaja, e në fund edhe aktivitetet argëtuese të krijuara për të gjitha moshat.

Mukarnas Resort & Spa

Ndodhet në Okurcalar, 35 km larg nga qendra e qytetit Alanya, 90 kilometra nga Aeroporti i Antalias si dhe 100 kilometra nga qendra e Antalyas.

Hoteli i frymëzuar nga arkitektura selxhuke, filloi rrugëtimin e tij duke hapur portën në ujërat magjike të Mesdheut për t’u ofruar miqve të tij një shërbim shumë modern.

Mukarnas Resort i hapur në prill 2007, ndërthur traditën e mikpritjes anadollake me një koncept modern të turizmit.

Telegrafi në bashkëpunim me agjencinë Max Travel që nga 23 deri më 30 prill do të qëndrojë në Antalia, ku do vizitojë edhe restorte të tjera nga më të njohurat e përgjatë ditëve në vijim do të sjell rekomandime të tjera për lexuesit.

Lidhur me ofertat dhe çdo informacion shtesë, kontaktoni në +38338754754 ose +38349754754, e-mail: info@maxtravel.al dhe web faqe: www.maxtravel.al

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Ekonomi
Fundjavë e paharrueshme treditore në Grand Blue Fafa

Fundjavë e paharrueshme treditore në Grand Blue Fafa

Fafa Resort
Mos lini asgjë në dorë të fatit! Melodia Px ju bën gati për pushimet tuaja verore të ëndrrave!

Mos lini asgjë në dorë të fatit! Melodia Px ju bën gati për pushimet tuaja verore të ëndrrave!

Melodia Px
Një kërcë, një gol, një fitore: Merr pjesë në lojën e madhe të Patos për Kampionatin Evropian!

Një kërcë, një gol, një fitore: Merr pjesë në lojën e madhe të Patos për Kampionatin Evropian!

Patos Kosova
Gatuaj recetat e Bajramit me Vezë Reas, vezë të paketuara bio me vitamina dhe minerale të rëndësishme

Gatuaj recetat e Bajramit me Vezë Reas, vezë të paketuara bio me vitamina dhe minerale të rëndësishme

Kosmonte Foods
Pushime në plazhin më të bukur në Shëngjin - Rana e Hedhun, ekskluzivitet nga Kompania Shpejtimi

Pushime në plazhin më të bukur në Shëngjin - Rana e Hedhun, ekskluzivitet nga Kompania Shpejtimi

Kompania Turistike Shpejtimi
Kalo në kategori