LAJMI I FUNDIT:

Reshjet e shiut dhe borës rrisin nivelin e ujit në liqenin e Batllavës dhe Badocit

Reshjet e shiut dhe borës rrisin nivelin e ujit në liqenin e Batllavës dhe Badocit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka bërë të ditur se reshjet e dendura atmosferike të shiut mbi vendin tonë,  kanë ndikuar që të ngritet niveli i ujit në liqenin e Batllavës dhe Badocit.

Reklama

Kjo kompani përmes një statusi në rrjetin social në Facebook tregon se në liqenin e Batllavës, deri më tash është një ngritje e sasisë së ujit prej 80 cm, ndërsa në liqenin e Badocit 50 cm.

“Besojmë që ngritja e nivelit të ujit në këto dy liqene, do të jetë më e lartë në ditët vijuese”, kanë shkruar ndër të tjera nga Kompania Rajonale e Ujësjellësit në Facebook. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

Techtonic
Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Tri dekada plot sukses dhe arritje për Alba qeramika

Albaqeramika
Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Merr udhëtimin që meriton me Prime Travel

Prime Travel
Ja pse Kontura Profiles bën linjën më të sigurt të prodhimit – bashkëpunimi me një ndër prodhuesit më të njohur italian

Ja pse Kontura Profiles bën linjën më të sigurt të prodhimit – bashkëpunimi me një ndër prodhuesit më të njohur italian

Kontura Profiles
Bregu: Evropa do të jetë më e fortë me një Ballkan Perëndimor të integruar, të përshpejtohet procesi i zgjerimit

Bregu: Evropa do të jetë më e fortë me një Ballkan Perëndimor të integruar, të përshpejtohet procesi i zgjerimit

Ekonomi
Interex nis projektin “Pemë më shumë në qytetin tim”

Interex nis projektin “Pemë më shumë në qytetin tim”

InterEX
Kalo në kategori