LAJMI I FUNDIT:

Renault lason modelin e ri Alpine – brenda kësaj jave (Foto)

Renault lason modelin e ri Alpine – brenda kësaj jave (Foto)

Për një kohë të gjatë, prodhuesi francez i makinave ka bërë të ditur se do ta rikthejë modelin Alpine, me shumë risi dhe përformacë të lartë.

Megjithëse është parë duke u testuar dhe janë bërë të ditura disa imazhe të makinës së destinuar për terren malor, tek tash u bë e ditur se ky model nga Renault lansohet deri në fund të kësaj javë ne Monte Carlo.


Duke marrë parasysh vendin ku do të bëhet publik, mund të mendohet se kemi të bëjmë me një veturë luksoze dhe sportive.

Pos këtyre imazheve që i ka publikuar Renault kohë më parë, nuk është bërë asnjë risi tjetër. /Telegrafi/