Reali mposht Osasunan dhe bëhet lider i La Liga-së

Real Madrid vs Osasuna (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Real Madridi e ka mposhtur Osasunan në kuadër të javës së gjashtë në La Liga me rezultat 2-0.

Los Blancos e filluan ndeshjen në mënyrën më të mirë të mundshme, duke krijuar disa shanse të mira për gol, mirëpo ajo erdhi në minutën e 36-të.

Pas një asistimi nga Toni Kroos, Vinicius Junior realizoi një gol tejet të bukur jashtë zonës së 16 metërshit.

Pjesa e parë përfundoi me këtë epërsi minimale, derisa e dyta ishte edhe më spektakolare.

Madrilenët vazhduan me një intensitet të lartë edhe në 45 minutëshin e dytë, gjersa se lejuan Mallorcan ta rrezikonte rezultatin e tyre.

Rodrygo (71’) u inkuadrua në lojë në vend të Viniciusit, për të shënuar golin e dytë për Realin pas vetëm një minute.

Me këtë fitore, mbretërit e kanë rrëmbyer kreun e tabelës me 14 pikë, ndërsa në javën e shtatë do të takohen me Atletico Madridin në ‘Wanda Metropolitano’. /Telegrafi/

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit