LAJMI I FUNDIT:

Rashiq: Unë dhe familja ime ndihemi më të sigurt në Kosovë sesa në Serbi

Rashiq: Unë dhe familja ime ndihemi më të sigurt në Kosovë sesa në Serbi
Reklama

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, ka thënë se ai si serb dhe familja e tij ndihen më të sigurt në Kosovë sesa në Serbi.

“Unë si serb dhe familja ime si serbe ndihemi më të sigurt në Kosovë sesa në Serbi”, ka thënë Rashiq, për Hayat.ba, përcjell Telegrafi.


Më pas ai ka cituar Oliver Ivanoviqin se “serbët në veri nuk e kanë asnjë problem me shqiptarët por kanë problem me Listën Serbe dhe me qeverinë në Beograd”.

Ndryshe, ditë më parë, Rashiq kishte thënë se Lista Serbe, është armikja më e madhe e serbëve lokalë në Kosovë, e cila sipas tij mbështetet nga partia e Aleksandar Vuçiqit në Serbi.

“Lista Serbe janë armiqtë më të mëdhenj të serbëve të Kosovës, zhvendosja më masive po ndodhin në kohën kur Lista Serbe është në pushtet. Lista Serbe është degë e SNS-it të Beogradit. Do kemi dëm të pariparueshëm…”, kishte thënë Rashiq.

Ndërkohë duke komentuar zhvillimet e fundit në Kosovë, ai kishte hedhur akuza në drejtim të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke thënë se ai “nuk mund të thotë asnjë fjali pa gënjeshtra, insinuata dhe manipulime”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Momenti kur Policia e nxjerr të arrestuarin nga një banesë në Fushë Kosovë

Momenti kur Policia e nxjerr të arrestuarin nga një banesë në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Plaçkitje dhe vrasje në shifra shqetësuese, ekspertët thonë se po rrezikohet siguria publike

Plaçkitje dhe vrasje në shifra shqetësuese, ekspertët thonë se po rrezikohet siguria publike

Donjeta Zeqiraj
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Pamje nga aksioni i policisë ku dyshohet se mbeti i vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Pamje nga aksioni i policisë ku dyshohet se mbeti i vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Lajme
Policia konfirmon vrasjen e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë - arreston katër të tjerë

Policia konfirmon vrasjen e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë - arreston katër të tjerë

Lajme
Maqedonia, Serbia, Bosnja, Mali i Zi dhe Shqipëria nënshkruajnë deklaratë për luftë kundër korrupsionit

Maqedonia, Serbia, Bosnja, Mali i Zi dhe Shqipëria nënshkruajnë deklaratë për luftë kundër korrupsionit

Politikë
Kalo në kategori