LAJMI I FUNDIT:

Rama uron Abixhikun: Jam i bindur se do të realizoni vizionin tuaj për një shoqëri më të mirë

Rama uron Abixhikun: Jam i bindur se do të realizoni vizionin tuaj për një shoqëri më të mirë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka uruar Lumir Abdixhikun për rizgjedhjen si kryetar i LDK-së.

Rama thotë se është i bindur se Abdixhiku do të realizojë vizionin për një shoqëri më të mirë, transmeton Telegrafi.

“Urime të përzemërta Lumir Abdixhiku për rizgjedhjen si Kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës! Jam i bindur se do të realizoni vizionin tuaj për një shoqëri më të mirë, ekonomi më të fortë dhe përparim në çdo fushë të jetës”, ka pohuar ai.

Lumir Abdixhiku rizgjidhet kryetar i LDK-së
Lexo po ashtu Lumir Abdixhiku rizgjidhet kryetar i LDK-së

Ndryshe, Lumir Abdixhiku është rizgjedhur sërish në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

333 delegatët e pranishëm votuan në mënyrë unanime që Abdixhiku të drejtoi sërish LDK-në.

Ai ishte kandidati i vetëm për kryetar të LDK-së, pasi Faton Bislimit nuk iu aprovua kandidatura./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Siguri
Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Drejtësi
Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Lajme
Klinika e Urologjisë - tetë dhoma për pacientë, nëntë për personel

Klinika e Urologjisë - tetë dhoma për pacientë, nëntë për personel

Lajme
Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lajme
Gjykata: Sulmuesit e gazetarit Valon Syla të motivuar nga bindjet fetare

Gjykata: Sulmuesit e gazetarit Valon Syla të motivuar nga bindjet fetare

Drejtësi
Kalo në kategori