LAJMI I FUNDIT:

Rama bën publik lajmin: Gati plani për prodhimin e supermakinës shqiptare

Rama bën publik lajmin: Gati plani për prodhimin e supermakinës shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar sot një lajm interesant për zhvillimin e industrisë automobilistike në Shqipëri.

Reklama

Në një postim në Facebook, Rama ka zbuluar për publikun se është tashmë gati plani për prodhimin e supermakinës shqiptare, si një partneritet i kompanisë Timak dhe shtetit shqiptar.

“Gati plani për prodhimin e supermakinës shqiptare, si një partneritet i kompanisë Timak me shtetin shqiptar”, ka shkruar Rama pas një takimi me administratoren e kompaniesë Timak, Arjeta Puca.

Rama nuk dha detaje të reja mbi projektin.

Timak është një kompani shqiptare e specializuar në prodhimin e pjesëve të automobilave. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Lajme
Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Kalo në kategori