LAJMI I FUNDIT:

Radikalët serb nisin protestën kundër festivalit “Mirëdita, Dobar dan” (Video)

Radikalët serb nisin protestën kundër festivalit “Mirëdita, Dobar dan” (Video)

Ka filluar protesta e paralajmëruar e liderit të Partisë Radikale serbe, Vojisllav Sheshel në qendrën e qytetit të Beogradit, që është kundër mbajtjes së festivalit “Mirëdita, Dobar Dan”.

Reklama

Radikalët janë futur në kulmin e kishte më të madhe në Serbi me qirinj në duar, ku edhe e konfirmuan fillimin e protestës së tyre, transmeton Telegrafi.

Ata më pas janë nisur drejt qendrës së qytetit të Beogradit për të mbajtur siç ata e quajnë një shëtitje, vetëm 600 metra larg qendrës kulturore ku sonte pritet të fillojë festivali.

Artistë nga Kosova po udhëtojnë për në Beograd për të qenë pjesë e edicionit të radhës të festivalit.

Afër këtij tempulli gjendet Qendra për Dekontaminim Kulturor, aty ku edhe do të ndodhë një pjesë e këtij festivali.

MPJ: Jemi të shqetësuar me ndalesën dhe keqtrajtimin e artistëve në Merdare
Lexo po ashtu MPJ: Jemi të shqetësuar me ndalesën dhe keqtrajtimin e artistëve në Merdare

Përkrahësit e Sheshelit janë kundër mbajtjes së festivalit “Mirëdita, Dobar Dan”, pasi që sipas tyre aty Kosova trajtohet si shtet i pavarur, gjë që thyhet Kushtetuta e Serbisë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Lajme
Për Asociacionin, sytë te Amerika

Për Asociacionin, sytë te Amerika

Lajme
Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Lajme
Kalo në kategori