LAJMI I FUNDIT:

Qyteti ku ndodhet centrali bërthamor i Zaporizhias granatohet nga forcat ruse

Qyteti ku ndodhet centrali bërthamor i Zaporizhias granatohet nga forcat ruse

Qyteti ku ndodhet termocentrali bërthamor Zaporizhia po granatohet nga forcat ruse, thotë kompania shtetërore bërthamore e Ukrainës.

Energodar ka humbur energjinë elektrike dhe furnizimin me ujë, tha kryebashkiaku, Dmytro Orlov, transmeton Telegrafi.


Siç raportohet, nuk ka internet në qytet dhe autoritetet po përpiqen të përcaktojnë shkallën e plotë të dëmit.

Rrezatimi i sfondit në centralin bërthamor dhe në qytet mbetet normal, tha kompania energjetike Energoatom.

Termocentrali bërthamor Zaporizhia është më i madhi në Evropë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Julian Assange lirohet nga burgu, pas marrëveshjes së arritur me Departamentin amerikan të drejtësisë

Julian Assange lirohet nga burgu, pas marrëveshjes së arritur me Departamentin amerikan të drejtësisë

Botë
Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Evropa
Publikohen pamjet e para që tregojnë Julian Assange të lirë - pas marrëveshjes për pranimin e fajësisë

Publikohen pamjet e para që tregojnë Julian Assange të lirë - pas marrëveshjes për pranimin e fajësisë

Botë
Ky rajon italian do t'ju paguajë 30 mijë euro për t'u zhvendosur atje

Ky rajon italian do t'ju paguajë 30 mijë euro për t'u zhvendosur atje

Evropa
Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Evropa
Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Evropa
Kalo në kategori