LAJMI I FUNDIT:

Qytetari nga Dragashi me ide gjeniale për ta mbrojtur veturën nga breshëri

Qytetari nga Dragashi me ide gjeniale për ta mbrojtur veturën nga breshëri

Një ditë më parë Kosova është përballur me reshje të dendura të shiut, ku janë raportuar vërshime si dhe dëme materiale.

Por, ideja e një qytetari të Dragashit për mbrojtjen e veturës nga shiu dhe breshëri është bërë virale, përcjell Telegrafi.

Qytetari ka vendosur ta mbulojë veturën e tij me sanë, duke e mbrojtur kështu nga reshjet që kanë prekur vendin së fundmi.


Kjo iniciativë e thjeshtë, por me sa duket efektive, ka shkaktuar reagime pozitive në vend, duke shërbyer si shembull i një zgjidhjeje praktike për problemet e përditshme.

Gjithashtu, pamjet po shërbejnë edhe si frymëzim për të tjerët që të marrin masa për mbrojtjen e pronës së tyre në kushte të vështira atmosferike. /Telegrafi/