LAJMI I FUNDIT:

QMK: Dje ka pasur 31 zjarre aktive në hapësira të hapura dhe gjithsej 70 këtë fundjavë

QMK: Dje ka pasur 31 zjarre aktive në hapësira të hapura dhe gjithsej 70 këtë fundjavë
Reklama

Qendra për Menaxhimin e Krizave (QMK) njoftoi dje (1.10.2023) ka pasur 31 zjarre aktive në hapësira të hapura siç njoftuan nga nga Departamenti i Operacioneve dhe Koordinimit në QMK. Ato zjarre dogjën kashtë, mbeturina, bar të thatë, shkurre, bimë të ulët dhe të përzier, si dhe pyje me pisha dhe disa deponi. Përndryshe, së bashku me 39 zjarre të së shtunës, këtë fundjavë kanë rënë gjithsej 70 zjarre, një më pak se fundjavën e kaluar kur kishte 71 zjarre.

Që nga mëngjesi i sotëm, nga dita e fundit janë shënuar edhe gjashtë zjarre të tjera aktive, sipas raportimeve të marra në QMK. Janë në: Komunën e Makedonski Brodit afër fshatit Belicë; Komuna e Çashkës, afër fshatit Jabolçishtë Gorno; Komuna e Krivogastanit dhe Krushevës, afër fshatit Podvis, shpreh keqardhjen që zjarri është përhapur në fshatrat Aldinci dhe Norovë; Komuna e Sveti Nikollës, ndërmjet fshatrave Erzhelia dhe Mustafino; Komuna Gradsko, fshati Zgropolci dhe në Komunën e Ilindenit: afër rafinerisë (me siguri është shuar sot në mëngjes). /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Grabitja e armatosur në Prishtinë ku mbeti e vrarë një grua, policia me detaje të reja

Grabitja e armatosur në Prishtinë ku mbeti e vrarë një grua, policia me detaje të reja

Kronika e Zezë
Behgjet Pacolli publikon foton e gruas së këshilltarit të tij që u vra në Prishtinë

Behgjet Pacolli publikon foton e gruas së këshilltarit të tij që u vra në Prishtinë

Lajme
Vrasja e rëndë, dhëndri theri me thikë vjehrrin në Prishtinë

Vrasja e rëndë, dhëndri theri me thikë vjehrrin në Prishtinë

Kronika e Zezë
Ditë e rëndë, në 24 orët e fundit dy vrasje në Kosovë

Ditë e rëndë, në 24 orët e fundit dy vrasje në Kosovë

Lajme
Vritet një grua në Prishtinë - Policia jep detaje

Vritet një grua në Prishtinë - Policia jep detaje

Kronika e Zezë
Lavrov në Shkup ka ardhur përmes Turqisë dhe Greqisë, Bullgaria nuk e ka lejuar fluturimin për shkak të Zakharovës

Lavrov në Shkup ka ardhur përmes Turqisë dhe Greqisë, Bullgaria nuk e ka lejuar fluturimin për shkak të Zakharovës

Lajme
Kalo në kategori