LAJMI I FUNDIT:

Putin thotë se ‘mbështeti idenë për lirimin e Navalnyt’ – por me një kusht

Putin thotë se ‘mbështeti idenë për lirimin e Navalnyt’ – por me një kusht

Presidenti rus Vladimir Putin ka thënë se ishte informuar për një ide për të liruar nga burgu armikun e tij më të ashpër politik, Alexei Navalny, disa ditë para vdekjes së liderit të opozitës.

Gjatë fjalimit të tij të fitores në Moskë, presidenti tha se kishte rënë dakord me idenë, por vetëm me kusht që Navalny të mos kthehej në Rusi, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Deklarata bombë e ekipit të Alexei Navalnyt: U vra në prag të shkëmbimit me një të burgosur rus
Lexo po ashtu Deklarata bombë e ekipit të Alexei Navalnyt: U vra në prag të shkëmbimit me një të burgosur rus

Ai shtoi se ishte “e trishtueshme” që dikush kishte vdekur.

Navalny, i cili bëri fushatë kundër korrupsionit zyrtar dhe udhëhoqi protesta të mëdha kundër Kremlinit, vdiq në një burg të Arktikut muajin e kaluar, në moshën 47-vjeçare.

“Mendoj se po përpiqen të më helmojnë”: Avokatja zbulon se çfarë i kishte thënë Navalny, pak muaj para vdekjes së tij
Lexo po ashtu “Mendoj se po përpiqen të më helmojnë”: Avokatja zbulon se çfarë i kishte thënë Navalny, pak muaj para vdekjes së tij

Vdekja e tij ndezi një sërë pyetjesh dhe akuzash, duke përfshirë mënyrën se si vdiq dhe, më e rëndësishmja, kush, nëse dikush, ishte përgjegjës.

Disa liderë perëndimorë, si dhe gruaja e Navalny, Julia Navalnaya, e drejtuan gishtin me vendosmëri në drejtim të Kremlinit, i cili gjithmonë ka mohuar çdo përfshirje në vdekjen e Navalnyt. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Botë
Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Botë
Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Botë
Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Evropa
Kalo në kategori