LAJMI I FUNDIT:

Punëtorët e ‘Jugohrom’ e bllokojnë Shkupin (Foto)

Punëtorët e ‘Jugohrom’ e bllokojnë Shkupin (Foto)

Punëtorët e ‘Jugohromit’ pas bllokimit të aksit rrugor Tetovë-Shkup, sot e kanë vazhduar protestën e tyre duke e bllokuar udhëkryqin afër kompleksit të gjykatave në Shkup, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Punëtorët që protestojnë në mes tjerash thonë se ”Jugohromi” nuk është arsyeja kryesore për ndotjen e ajërit dhe ambientit në Pollog dhe kërkojnë nga shteti zgjidhje./Telegrafi/


punetoret-e-jugohrom

punetoret-e-jugohrom-3

Në trend Lajme

Më shumë
Prokurori Morina flet për Masakrën e Dubravës: Nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Prokurori Morina flet për Masakrën e Dubravës: Nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Drejtësi
Dorëheqja nga pozitat udhëheqëse të katër zyrtarëve shëndetësorë në Spitalin e Mitrovicës, flasin nga ShSKUK-ja

Dorëheqja nga pozitat udhëheqëse të katër zyrtarëve shëndetësorë në Spitalin e Mitrovicës, flasin nga ShSKUK-ja

Shëndetësi

"Masakra e Mejës", prokurorja Hajdari: Në aktakuzë janë 53 persona, vranë 370 civilë dhe tentuan të fshehin krimet në Serbi

Lajme
Disa raste të parave të falsifikuara në rajonin e Prishtinës

Disa raste të parave të falsifikuara në rajonin e Prishtinës

Kronika e Zezë
E mitura u raportua si e zhdukur, bashkëjetonte me një person në Prizren

E mitura u raportua si e zhdukur, bashkëjetonte me një person në Prizren

Kronika e Zezë
Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Lajme
Kalo në kategori