LAJMI I FUNDIT:

Publikohen pamjet nga vendi i ngjarjes – banditët qëllojnë mbi patrullën e policisë në Meksikë, pastaj ua vënë zjarrin

Publikohen pamjet nga vendi i ngjarjes – banditët qëllojnë mbi patrullën e policisë në Meksikë, pastaj ua vënë zjarrin

Disa të armatosur kanë hapur zjarr mbi një patrullë të katër oficerëve të policisë në shtetin veri-qendror meksikan të Zacatecas.

Reklama

Por, sulmi i tyre ndaj policëve nuk përfundoi me kaq, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.,

Kjo pasi që, ata më pas derdhën benzinë në automjetin e tyre të patrullës dhe dogjën oficerët.

Departamenti i policisë së shtetit tha të enjten vonë se patrullat e tjera të policisë ndoqën sulmuesit, duke vrarë dy dhe arrestuar shtatë prej tyre.

Ata gjetën jelekë anti-plumb të oficerëve të vdekur dhe sasi municioni në posedim të të dyshuarve.

Disa orë më vonë të premten, policia zbuloi një kamp të karteleve të drogës aty pranë, ku dy viktima të rrëmbimeve ishin mbajtur në robëri që nga janari. Asnjë arrestim nuk u bë në kamp.

Departamenti nuk ka thënë se cilës bandë i përkisnin sulmuesit, por mbetjet e kartelit të vjetër Zetas kanë qenë aktivë atje.

Shteti kryesisht bujqësor i Zacatecas është bërë gjithnjë e më shumë në qendër të betejave midis karteleve rivale, duke përfshirë mbetjet e Zetas, kartelet e Gjirit dhe Sinaloa dhe kartelin rivale Jalisco New Generation. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Botë
A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

Serbia
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Evropa
Kalo në kategori