PSG nuk ndalet, fiton edhe ndaj Dijonit (Video)

Paris Saint-Germain ka vazhduar serinë pozitive në kampionat duke fituar në udhëtim ndaj Dijonit me rezultat 2-1.

Skuadra e yjeve ka mundur ta vazhdojë serinë pozitive me fitore, pasi ka fituar ndaj Dijonit në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë në Ligue 1.

Pjesa e parë e takimi përfundoi pa gola, edhe pse pati raste të krijuara nga të dyja skuadrat.

Në pjesën e dytë u shënuan tri golat, ku fillimisht ishin mysafirët nga Parisi që kaluan në epërsi në minutën e 71-të me anë të mbrojtësit Thomas Meunier.

Meunieri ia siguroi fitoren me dy gola

Dijoni arriti të kthehet në lojë në minutën e 87-të me anë të Benjamin Jeannot, i cili barazoi në 1-1 duke i vështirësuar shumë gjërat për PSG-në.

Jeannot shënoi një super gol nga rreth 30 metra

Por, skuadra e trajnerit Unai Emery arriti të shënoj në minutat shtesë përsëri me anë të Meunier, duke marr një fitore të madhe me rezultat 2-1.

Pas kësaj fitore, PSG vazhdon kryesimin në Ligue 1 pa humbje me 25 pikë, ndërsa Dijoni renditet në vendin e 17-të me vetëm gjashtë pikë. /Telegrafi/

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç