PSG merr fitore të vështirë në udhëtim te Lorient

Paris Saint Germain ka marrë një fitore me shumë vështirësi në udhëtim te Lorient me rezultat 1-2.

Vendasit kaluan në epërsi vetëm pas nëntë minutash lojë, kur Neymar shfrytëzoi një asistim nga Hugo Ekitekie dhe realizoi për 0-1.

Me epërsinë 0-1 të parisienëve u mbyllën 45 minutat e para të kësaj sfide.

Me të filluar pjesa e dytë vendasit gjetën golin e barazimit kur Moffi realizoi për 1-1 në minutën e 54-të.

Por në minutën e 81-të, Neymar doli sërish në skenë, kësaj radhe duke asistuar te Danilo Pereira i cili shënoi golin e fitores 1-2.

Me këtë fitore PSG vazhdon të kryesoj në Ligue 1 me 38 pikë, derisa Lorient mbetet në vendin e katërt me 11 pikë më pak.

Ndeshjen e ardhshme PSG e zhvillon në Parc de Princes përballë Auxerre, derisa Lorient është mysafirë i Strasbourg. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin