Prodhuesi rus Caviar e ka mbështjellë konsolën PS5 me ar 18 karat.

Prodhuesi rus i pajisjeve luksoze Caviar ka treguar një Sony PlayStation 5, i cili është zbukuruar me 20 kilogramë ar 18 karat.

Jo vetëm tastiera, por edhe dy kontrolluesit janë të mbuluara me të. Doreza e kontrolluesit është e mbuluar gjithashtu me lëkurë krokodili, transmeton Telegrafi.

Kompania nuk ka treguar një çmim, por bazuar në çmimin aktual të arit duhet të arrijë në 1.5 milion euro sipas Let’s Go Digital.

Specifikimet e PS5 nuk ndryshojnë me dizajnin luksoz.

Caviar ka njoftuar gjithashtu një rast ari për Apple Airpods Max dhe Samsung Galaxy S21 Ultra. /Telegrafi/