Proteina është e rëndësishme për trupin e njeriut sepse e ndihmon atë të ndërtojë dhe t’i riparojë indet e ndryshme. Proteina mund të përdoret edhe për krijimin e enzimave, hormoneve dhe kimikaleve tjera trupore.

Për humbje të peshës, duket se mëngjeset e mbushura me proteina mund t’ju ndihmojnë të qëndroni më të ngopur gjatë ditës, dhe rrjedhimisht të humbni peshë. Prandaj është aq i rëndësishëm konsumi i proteinave, të cilat do të ushqejnë muskujt dhe do t’i japin trupit energji të pabesueshme.

Mungesa e sasisë së proteinës mund të shpie në simptoma të ndryshme dhe të pakënaqshme prandaj konsumimi i proteinave shtesë është mënyrë e shkëlqyer për të ndërtuar muskuj dhe ka shumë benefite tjera.

Proteinat më poshtë janë vegane dhe përveç përftimeve shëndetësore nuk kanë asnjë efekt anësor negativ.

Proteina vegane Purasana është një proteinë pluhur me përmbatje të bazuar në proteina të lehtë të dritherave të tretshëm me një profil të lartë të aminoacideve, të plotësuar me ekstrakt çaji jeshil dhe konjac.

Proteina Purasana përmban gjithashtu një përzierje nga spirulina , chlorella, grurit dhe elbit, të cilat janë një burim i mirë i ushqyerjes.

Bilanci midis proteinave dhe karbohidrateve siguron një absorbim më të mirë të aminoacideve. Përdorimi : përzieni 30-35 g në 300-350 ml qumësht ose lëng frutash dhe shkundni për 15 sekonda.

Nëse dëshironi të keni një peshë ideale dhe një trup perfekt, mendje më të kthjellët, të arrini muskujt që gjithmonë i keni ëndërruar atëherë këto proteina janë zgjidhja ideale për ju.

Këto proteina dhe shumë produkte të tjera bio mund t’i gjeni në The Spice Garden. Për më shumë informata vizitoni faqen zyrtare në Facebook ose kontaktoni në tel: +38349828205 ose +38349499318 (Viber).