LAJMI I FUNDIT:

Pronari i Viva Fresh Store i viziton të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj dhe i ndan 10,000 euro si mbështetje për ta!

Pronari i Viva Fresh Store i viziton të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj dhe i ndan 10,000 euro si mbështetje për ta!

Xhevdet Rexhepi, pronari i Viva Fresh Store, në orët e vona të mbrëmjes së datës 6 janar i ka vizituar në QKUK personat e lënduar nga shpërthimi i bombolës së gazit në Ferizaj.

I prekur nga kjo ngjarje tragjike dhe në shenjë mbështetje ndaj të lënduarve, ai ka vendosur që t’u ofrojë ndihmë në vlerë prej 10,000 eurove në mënyrë që trajtimi i tyre të jetë sa më i lehtë dhe i mirë.

Përmes një njoftimi të publikuar në rrjetin social Facebook, Viva Fresh Store u ka uruar shërim sa më të shpejtë të gjithë të lënduarve duke bërë thirrje njëkohësisht për përkrahje të njëri-tjetrit.

Në trend Lajme

Më shumë
Delfinët notojnë në Portin e Durrësit

Delfinët notojnë në Portin e Durrësit

Lajme
​Roli i Lajçakut për disbursimin e mjeteve nga Plani i Rritjes së BE-së për Kosovën, Bislimi: Raporton për konstruktivitetin e palëve, nuk vendos për fondet

​Roli i Lajçakut për disbursimin e mjeteve nga Plani i Rritjes së BE-së për Kosovën, Bislimi: Raporton për konstruktivitetin e palëve, nuk vendos për fondet

Lajme
Përforcimi i sigurisë në kufi, Kurti viziton portin e Hamburgut

Përforcimi i sigurisë në kufi, Kurti viziton portin e Hamburgut

Lajme
Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

Borrell rekomandon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës

Lajme
Gruaja në Mitrovicë sulmohet fizikisht nga bashkëshorti, i dyshuari më pas e gërvishtë edhe me thikë

Gruaja në Mitrovicë sulmohet fizikisht nga bashkëshorti, i dyshuari më pas e gërvishtë edhe me thikë

Kronika e Zezë
Djali në Pejë shtyn babanë dhe e rrëzon shkallëve, vëllezërit përleshen në Suharekë - rastet e dhunës në familje të raportuara në Polici

Djali në Pejë shtyn babanë dhe e rrëzon shkallëve, vëllezërit përleshen në Suharekë - rastet e dhunës në familje të raportuara në Polici

Kronika e Zezë
Kalo në kategori