LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria e Pejës deklarohet rreth lirimit nga paraburgimi të dyshuarit për sulm seksual ndaj Mrika Nikqit

Prokuroria e Pejës deklarohet rreth lirimit nga paraburgimi të dyshuarit për sulm seksual ndaj Mrika Nikqit

Personi i dyshuar për sulm seksual ndaj alpinistes Mrika Nikqi është liruar sot nga paraburgimi.

Reklama

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikçi, ka thënë  se lidhur me rastin Prokuroria ka ngritur aktakuzë, të cilën e ka dorëzuar në Gjykatë.

Ai ka thënë lidhur me çështjen e paraburgimit Prokuroria e ka njoftuar Gjykatën ashtu që pas ngritjes së aktakuzës është në vlerësimin e Gjykatës zgjatja e paraburgimit.

“Prokuroria brenda afatit kohor ka ngritur aktakuzën të cilën e ka dorëzuar në Gjykatë dhe lidhur me çështjen e paraburgimit e ka njoftuar Gjykatën, ashtu që pas ngritjes së aktakuzës është në vlerësimin e Gjykatës zgjatja e paraburgimit”, ka thënë ai për Kallxo.com.

Tutje Nikçi ka thënë se Prokuroria intensivisht ka zhvilluar hetimet gjatë kohës sa i pandehuri ka qenë në paraburgim.

“Me kërkesë të Prokurorisë Themelore në Pejë, i pandehuri F.B. ka qëndruar në paraburgim dy muaj. Kërkesa për paraburgim ka qenë e bazuar në tri pika: I pandehuri nëse gjendet në liri mund të pengojë procesin hetimor duke ndikuar në dëshmitarë, ta përsërisë veprën penale apo të arratiset. Prokuroria intensivisht ka zhvilluar hetimet gjatë kohës sa i pandehuri ka qenë nen masën paraburgimit”, ka shtuar Nikçi.

Zëdhënësja e Gjykatës së Pejës, Tringa Zhuti, ka konfirmuar se i dyshuari është liruar sot nga paraburgimi, por ndaj tij është ngritur aktakuzë.

Në trend Lajme

Më shumë
DASH: Presim që Serbia të vazhdoj me hapat për de-përshkallëzim, përfshirë këtu tërheqjen e vazhdueshme të forcave nga kufiri me Kosovën

DASH: Presim që Serbia të vazhdoj me hapat për de-përshkallëzim, përfshirë këtu tërheqjen e vazhdueshme të forcave nga kufiri me Kosovën

Lajme
Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Lajme
Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, gjykata serbe ia ndalon shkuarjen në Kosovë

Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, gjykata serbe ia ndalon shkuarjen në Kosovë

Lajme
Osmani dhe Vuçiq në samitin e liderëve evropianë në Spanjë, a mund të aranzhohet takim mes tyre?

Osmani dhe Vuçiq në samitin e liderëve evropianë në Spanjë, a mund të aranzhohet takim mes tyre?

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Maliqi për sulmin në veri: Inteligjenca e NATO-s me gjasë ia dha informatën me kohë PK-së për grupin terrorist

Maliqi për sulmin në veri: Inteligjenca e NATO-s me gjasë ia dha informatën me kohë PK-së për grupin terrorist

Lajme
Kalo në kategori