LAJMI I FUNDIT:

Prishtina nuk ua vazhdon kontratat tetë futbollistëve

Prishtina nuk ua vazhdon kontratat tetë futbollistëve

Klubi i futbollit, Prishtina, nuk do t’ua vazhdojë kontratën tetë futbollistëve që në të kaluarën kanë bartur barrën kryesore të klubit.

Reklama

Në listën me tetë futbollistë, që të enjten e ka siguruar gazeta Koha Ditore, janë: Armend Thaqi, Liridon Kukaj, Petrit Osmani, Driton Krasniqi, Gentrit Begolli, Liridon Ahmeti, Taulant Dajaku dhe Berat Hyseni.

Në klub pranojnë se do të ketë ndryshime, por nuk kanë dashur të flasin për emra konkretë. Kanë thënë se do të ketë edhe largime, por edhe prurje të reja. E prurjet kanë nisur tashmë.

“Të gjithë lojtarëve që u ka skaduar kontrata nuk do të jenë pjesë e Prishtinës. Lojtarët që nuk kanë kontratë me Prishtinën janë: Armend Thaqi, Liridon Kukaj, Petrit Osmani, Driton Krasniqi, Gentrit Begolli, Liridon Ahmeti, Taulant Dajaku dhe Berat Hyseni. Me një fjalë, Prishtina nuk do të llogarisë në këta lojtarë dhe nuk do t’ua vazhdojë kontratën”, ka thënë një zyrtar i klubit Prishtina, në kushte anonimiteti për Koha Ditore.


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori