LAJMI I FUNDIT:

Saranda Bogujevci tha “Preferoj të bëhem nënë pa pasur nevojë për burrë”, Vlora Çitaku i del në mbrojtje

Saranda Bogujevci tha “Preferoj të bëhem nënë pa pasur nevojë për burrë”, Vlora Çitaku i del në mbrojtje

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, i ka dalë në mbrojtje nënkryetares së Kuvendit të Kosovës, e cila vjen nga radhët e LVV-së, Saranda Bogujevcit.

Reklama

Bogujevci, gjatë seancës së Kuvendit, deklaroi se preferon të bëhet nënë pa pasur nevojë për burrë, sepse këtë ia mundëson shkenca.

Pas kësaj deklarate, kishte reagime të shumta në rrjete sociale.

“Neveritëse dhe të papranueshme sulmet denigruese kundër Saranda Bogujevcit”, ka shkruar Çitaku.

“Rrjetet sociale po shpërfaqin brutalisht se sa shumë mllef është mbjellë në këtë shoqëri. Me lehtësi të padurueshme shajmë, fyejmë, mallkojmë tjetrin, vetëm pse mendon ndryshe. Keq”, ka shkruar Vlora Çitaku.

Deputeti i LVV-së kundër Ligjit për shëndet riprodhues, i reagon Bogujevci: Nuk duhet medoemos të kem burrë me të cilin martohem për t'u bërë nënë
Lexo po ashtu Deputeti i LVV-së kundër Ligjit për shëndet riprodhues, i reagon Bogujevci: Nuk duhet medoemos të kem burrë me të cilin martohem për t'u bërë nënë

Kundër Bogujevcit, kishte dalë edhe deputeti i LVV-së, Eman Rrahmani, i cili tha se nuk pajtohet me idetë e saj.

Sipas tij, më këso lloj vendimesh dëmtohet familja e shëndoshë.

Në krah Bogujevcit i ka dalë edhe ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti.

“Fjala e lirë ka përgjegjësi. Ajo çka pashë sot si reagime ndaj Sarandës nuk është as fjalë e lirë e as liri e besimit. Është sulm brutal. Ironike që vjen një ditë pas 8 marsit kosovar me muzikë e lule për nënat e gratë”, ka deklaruar Ahmeti./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Lugina
Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Lajme
Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Lajme
Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Lajme
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Lajme
Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Lajme
Kalo në kategori