LAJMI I FUNDIT:

Posta e Maqedonisë së Veriut: Personi që përvetësoi 220 mijë denarë nuk punon më te ne

Posta e Maqedonisë së Veriut: Personi që përvetësoi 220 mijë denarë nuk punon më te ne

Nga Posta e Maqedonisë së Veriut janë prononcuar pas kallëzimit penal kundër 58-vjeçarit D.J. nga Qendër Zhupë, i cili sipas MPB-së ka përvetësuar në mënyrë të paligjshme rreth 220.000 euro në kundërvlerë të denarëve nga llogaria e një të vdekuri.

Reklama

Nga Posta thonë se personi në fjalë nuk punon më në këtë institucion dhe se paratë tashmë i ka kthyer tek vajza e të ndjerit.

“Personi kundër të cilit është ngritur kallëzim penal, për shkak të ekzistimit të të dyshimit për kryerje të veprës penale, nuk punon më në SH.A. “Posta e Maqedonisë së Veriut”, ndërsa mjetet në shumë prej 220.000 denarëve, të cilat i ka përvetësuar në mënyrë të kundërligjshme, më datë 30.12.2021 janë kthyer, pra janë transferuar në llogarinë e vajzës së të dëmtuarit”, thonë nga Posta e Maqedonisë së Veriut.

MPB-Maqedoni: Një i punësuar në “Postë” nga një i ndjerë ka përvetësuar 220.000 denarë
Lexo po ashtu MPB-Maqedoni: Një i punësuar në “Postë” nga një i ndjerë ka përvetësuar 220.000 denarë

Në trend Lajme

Më shumë
Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Lajme
Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Kalo në kategori