LAJMI I FUNDIT:

Policia jep detaje për aksionin në Karaçevë

Policia jep detaje për aksionin në Karaçevë

Policia e Kosovës  ka zhvilluar sot një operacion policor për “Organizim të skemave piramidale dhe  bixhozit të paligjshëm”, ku dy persona janë arrestuar, ndërkaq janë gjetur e konfiskuar edhe një sasi e aparateve të lojërave të fatit, shtëpiza kompjuterike, laptop, pistoletë, gjeneratorë e para të gatshme.

Sipas njoftimit të Policisë, Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës, Gjilan, në bashkëpunim dhe koordinim të ngushtë me  Prokurorinë Themelore në Gjilan, sot me 15 dhjetor 2021, kanë ekzekutuar urdhërkontroll në fshatin Karaçevë, komuna e Dardanës.


Aksion i policisë në Karaçevë, arrestohen disa persona
Lexo po ashtu Aksion i policisë në Karaçevë, arrestohen disa persona

“Operacioni policor ka filluar që në orët e hershme të mëngjesit si rezultat i një hetimi në vazhdimësi dhe të bashkërenduar mes Policisë së Kosovës dhe Prokurorisë Themelore në Gjilan, lidhur me pretendimet për veprimtari të paligjshme, përfshirë bixhozin e paligjshëm dhe aktivitete tjera. Në këtë rast janë arrestuar dy (2)  persona  të cilët  janë  intervistuar  në prezencë të  avokatëve mbrojtës dhe me urdhër të  prokurorit të shtetit  të dyshuarit  janë  ndaluar për 48 orë. Si vazhdimësi e operacionit janë kontrollu shtëpitë dhe objektet përcjellëse ku jetojnë të dyshuarit si dhe objektet tjera ku janë zhvilluar veprimtaritë e lojërave të fatit”, thuhet në komunikatë.

Gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provave materiale:

Pamje të reja nga aksioni i policisë në Karaçevë
Lexo po ashtu Pamje të reja nga aksioni i policisë në Karaçevë

“Nëntëdhjetegjashtë (96) aparate të  lojërave të  fatit, katër (4) shtëpiza  kompjuterike, tre (3) llaptop , tre (3) monitor, dy (2) TV që janë përdorur për lojëra të fatit, një (1)  pistoletë e llojit Ekol special 99 së bashku me shtatëmbëdhjetë (17) fishekë , një (1) gjenerator  si dhe 469,15 euro (të gjeturat  në aparatet e lojërave të fatit). Të  gjitha aparatet (96 copë) dhe një (1)  gjenerator sipas procedurave të parapara iu janë dorëzuar Doganës së Kosovës për procedura të mëtutjeshme. Në  vendngjarje në fshatin Karaqevë, Inspeksioni Komunal  i Komunës së Dardanës ka asistuar Policinë e Kosovës në rrënimin e tri objekteve  të cilat janë ndërtuar  pa leje  në të cilat kanë qenë  duke u ushtruar  veprimtaritë e kundërligjshme të lojërave të fatit, ndërsa një objekt tjetër, është mbyllur  dhe  shirituar   nga Inspeksioni  Komunal, Dardanë”, thuhet tutje.

Lidhur me këtë rast hetimet janë në vazhdim e sipër dhe  në  kërkim  të personave  tjerë  si të dyshuar të mundshëm të përfshirë në këtë rast.

Rasti është duke u hetuar nga Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës në Gjilan në koordinim të ngushtë me Prokurorinë Themelore, përfshirë edhe kërkimin e disa përsonave të tjerë  si të dyshuar të mundshëm. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Edhe ti mendon që Kurti është i rekrutuar i Serbisë”, “Unë nuk mendoj, unë e di” – përplasje mes Dibran Hoxhës dhe Lirim Mehmetaj

“Edhe ti mendon që Kurti është i rekrutuar i Serbisë”, “Unë nuk mendoj, unë e di” – përplasje mes Dibran Hoxhës dhe Lirim Mehmetaj

Lajme
Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Lajme
Vranët dhe me diell, gjatë ditës shkarkime rrufesh

Vranët dhe me diell, gjatë ditës shkarkime rrufesh

Lajme
Vërshohet Podujeva pas reshjeve të shiut, Bulliqi akuzohet për keqqeverisje

Vërshohet Podujeva pas reshjeve të shiut, Bulliqi akuzohet për keqqeverisje

Lajme
Kosova përshëndet zgjedhjen e Afrim Gashit në krye të Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Kosova përshëndet zgjedhjen e Afrim Gashit në krye të Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Lajme
Avdyli nga Lista Guxo thotë se s’ka vija të kuqe për PDK-në, reagojnë analistët

Avdyli nga Lista Guxo thotë se s’ka vija të kuqe për PDK-në, reagojnë analistët

Lajme
Kalo në kategori