LAJMI I FUNDIT:

Podujeva nuk shkon në zgjedhje, kuvendi komunal zgjedh kryesues Ilmi Hoxhën nga PDK-ja

Podujeva nuk shkon në zgjedhje, kuvendi komunal zgjedh kryesues Ilmi Hoxhën nga PDK-ja

Kuvendi komunal i Podujevës kaq zgjedhur sot kryesues Ilmi Hoxhën nga Partia Demokratike e Kosovës.

Zgjedhja u bë në raundin e tretë, pas tërheqjes së kandidaturës nga ana e kandidates së LVV-së, Adelina Stublla.


Dy herë radhazi kishte dështuar zgjedhja e kryesuesit të Kuvendit Komunal dhe po të mos arrinte të zgjidhej edhe sot, kjo komunë do të duhej të shkonte në zgjedhje.

Në fillim të mbledhjes kandidatja e LVV-së për kryesuese të Kuvendit, Adelina Stublla tha se tërhiqet nga gara për të mos e bllokuar procesin e punës së Kuvendit Komunal. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kosova pothuajse

Kosova pothuajse "në fund të pusit", publikohen rezultatet e testit PISA

Lajme
Publikohet dokumenti i kërkesës për divorc i Liridonës dhe Naimit në Suedi

Publikohet dokumenti i kërkesës për divorc i Liridonës dhe Naimit në Suedi

Lajme
Udhëtimi pa viza nga 1 janari - sa muaj afat në pasaportë duhet të keni që të udhëtoni në Shengen?

Udhëtimi pa viza nga 1 janari - sa muaj afat në pasaportë duhet të keni që të udhëtoni në Shengen?

Lajme
Nëna e Marigona Osmanit vitin e kaluar kishte denoncuar në polici Dardan Krivaqën për kanosje, Prokuroria konfirmon se ka zhvilluar hetime

Nëna e Marigona Osmanit vitin e kaluar kishte denoncuar në polici Dardan Krivaqën për kanosje, Prokuroria konfirmon se ka zhvilluar hetime

Jehona Hulaj
Kosova shënoi rënie në PISA, reagon ORCA: Katastrofë arsimore, analfabetizmi në rritje

Kosova shënoi rënie në PISA, reagon ORCA: Katastrofë arsimore, analfabetizmi në rritje

Lajme
Vendet mike dhe armike për Shqipërinë, dalin të dhëna nga Barometri

Vendet mike dhe armike për Shqipërinë, dalin të dhëna nga Barometri

Lajme
Kalo në kategori