LAJMI I FUNDIT:

Po lëvizte nëpër një zonë malore të Kinës, një copë e madhe guri shkëputet nga shkëmbi dhe për pak sa nuk e godet veturën

Po lëvizte nëpër një zonë malore të Kinës, një copë e madhe guri shkëputet nga shkëmbi dhe për pak sa nuk e godet veturën

Kamera e vendosur brenda një veture në lëvizje ka kapur një pamje të pazakontë në rrugët e Kinës.

Derisa një veturë po lëvizte në një zonë malore në një ditë me shi në Shennongjia të provincës kineze Hubei, një copë e madhe e grupit u shkëput nga shkëmbi dhe ra në asfalt pak centimetra larg veturës, transmeton Telegrafi.

Në video shihet vetura duke lëvizur në zonën malore, kur krejt befasisht copa e madhe e gurit shkëputet nga shkëmbi dhe bie pranë mjetit motorik, por shoferi reagoi në kohë për të shmangur më të keqen.


Shumë po e konsiderojnë si mrekulli, ndërsa ky incident ka rritur shqetësimet për sigurinë publike në këtë shtet aziatik, duke u theksuar se rrugët janë shumë të rrezikshme për t’u frekuentuar.

Disa i bëjnë thirrje autoriteteve që të mbyllin këtë rrugë menjëherë dhe të ndërmarrin masat e duhura, që të ofrojnë më shumë siguri për ngasësit.

Mediat kineze raportojnë se askush nuk është lënduar në këtë incident, që u filmua me kamerë amatore që ishte e vendosur brenda një veture. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shikoni reagimin e Zelenskyt kur Biden iu referua liderit ukrainas si

Shikoni reagimin e Zelenskyt kur Biden iu referua liderit ukrainas si "presidenti Putin"

Amerika
Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Botë
Jep dorëheqje gazetarja që e intervistoi Bidenin - ajo bëri pyetje që ia kishte kërkuar ekipi i presidentit

Jep dorëheqje gazetarja që e intervistoi Bidenin - ajo bëri pyetje që ia kishte kërkuar ekipi i presidentit

Amerika
Sekreti i errët i Las Vegasit: Rrugët shkëlqejnë nga luksi ndërsa në tunelet e nëndheshme po luftohet për jetë

Sekreti i errët i Las Vegasit: Rrugët shkëlqejnë nga luksi ndërsa në tunelet e nëndheshme po luftohet për jetë

Amerika
Si mund të zëvendësohet Biden, sipas rregullave të demokratëve

Si mund të zëvendësohet Biden, sipas rregullave të demokratëve

Amerika
Çfarë deklaruan liderët botërorë për performancën e Bidenit në samitin e NATO-s?

Çfarë deklaruan liderët botërorë për performancën e Bidenit në samitin e NATO-s?

Botë
Kalo në kategori