LAJMI I FUNDIT:

Pluhuri i verdhë në bregun e detit në Shëngjin, eksperti: Mund të jetë krijuar nga pjalmi i pishave

Pluhuri i verdhë në bregun e detit në Shëngjin, eksperti: Mund të jetë krijuar nga pjalmi i pishave

Teksa shumë pushues kanë zgjedhur që në këto temperature të larta, të pushojnë pranë detit, janë përballur me një fenomen të pazakontë.

Reklama

Bregdeti i Shëngjinit dhe Velipojës është mbuluar nga një pluhur i verdhë në bregun e detit.

Kjo situatë është vënë re mëngjesin e sotëm, ndërsa dyshohet se ky fenomen ka ardhur nga shkaqe natyrore. Të paktën ky është versioni i Drejtorit Rajonal të Mjedisit Bardhok Frroku, i cili bashkë me ekspertë të mjedisit ndodhet në Shëngjin duke monitoruar nga afër situatën.

Fenomeni i rrallë në plazhin e Velipojës, uji bëhet i verdhë
Lexo po ashtu Fenomeni i rrallë në plazhin e Velipojës, uji bëhet i verdhë

Ai sqaron opinionin publik se e gjithë situata mund të jetë krijuar nga pjalmi i pishave, dhe se përveç imazhit nuk krijon asnjë dëm për pushuesit.

“Morëm mostrat e ujit. Anijet e fundit ka dalë dje në orën 14:00 dhe pra nuk ka ardhur nga anijet. Mendimi personal është se nuk ka aromë hidrokarburesh dhe nuk është vajore. Mendimi im është se ka ardhur nga pjalmi i pishave. Kjo ndotje nuk ka pasoja, megjithatë i kemi dërguar mostrat për analiza për të gjetur shkaktarin” tha eksperti.

Për videon e intervistës së ekspertit klikoni këtu. /abcnews.al/

Në trend Lajme

Më shumë
Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Lajme
Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Kalo në kategori