LAJMI I FUNDIT:

Peshkaqeni “nuk i bëri matjet mirë”, e pësoi keq derisa tentoi të sulmonte zhytësit në kafaz

Peshkaqeni “nuk i bëri matjet mirë”, e pësoi keq derisa tentoi të sulmonte zhytësit në kafaz

Një kompani e zhytjes po përballet me një reagim pasi një peshkaqen i bardhë i cili “kishte mësyrë” një kafaz metalik, përpara se të mbërthente kokën dhe të gjakosej deri në ngordhje.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e marra në ishullin Guadalupe, në shtetin veri-perëndimor meksikan të Baja California në tetor tregojnë peshkaqenin para se të fillojë gjakderdhjen e tepruar, me kufomën e tij të pajetë më vonë që fundoset në ujë.

Aktivisti i mjedisit meksikan Arturo Islas Allende ka akuzuar kompaninë, Nautilus Dive Adventures, dhe pronarin e saj, duke pretenduar se nuk është në përputhje me standardet e sigurisë dhe se shufrat e kafazit duhej të ishin ndërtuar më afër, në mënyrë që të mos linin vend për kafshët të jenë në gjendje të futen përmes.

Në video, peshkaqeni i madh, i cili është renditur listën e kuqe të IUCN të specieve të kërcënuara, mund të shihet duke iu afruar kafazit, i cili ishte varur nga varka e zhytjes ‘Nautilus’, me të paktën katër zhytës brenda.

Peshkaqeni noton deri në kafaz me shpejtësi, por kapet midis hekurave.

Kafsha e madhe fillon të luftojë kundër shufrave metalikë për t’u çliruar dhe gjaku shfaqet nga rreth gushave të tij.

Më pas thuhet se trupi i palëvizshëm i peshkaqenit ka rënë nga kafazi në thellësi. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Pamjet e takimit të Putinit me Kadyrov ngjallin spekulime

Pamjet e takimit të Putinit me Kadyrov ngjallin spekulime

Evropa
Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen

Gjermania dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen "historike" të mbrojtjes raketore prej 3.5 miliardë dollarësh

Botë
Kalo në kategori