LAJMI I FUNDIT:

Përveç që e hijeshojnë shtëpinë, këto lule janë tepër të shëndetshme

Përveç që e hijeshojnë shtëpinë, këto lule janë tepër të shëndetshme

Zakonisht njerëzit mbajnë lule në shtëpi për ta pasuruar dhe dekoruar hapësirën

Reklama

Gjithashtu, duhet të dini se lloje të caktuara të bimëve e përmirësojnë rrjedhën e energjisë në shtëpi, pastrojnë ajrin dhe krijojnë një ndjenjë të lumturisë, mirëqenies, paqes dhe relaksimit.

Më poshtë i keni disa bimë të cilat do t’ju ndihmojnë të promovoni energji pozitive në shtëpi, ta përmirësoni shëndetin, reduktoni stresin dhe të përjetoni momente të gëzuara, transmeton Telegrafi.

Borziloku i shenjtë

Kjo lule është shumë e rëndësishme sepse liron oksigjen 20 orë në ditë dhe i absorbon gazrat e rrezikshëm nga ambienti. Veç kësaj, lulja e pastron ajron dhe tërheq vibrime pozitive.

Borziloku i shenjtë përmban edhe veti antikërpudhore, antibakteriali dhe antipezmatuese, si dhe vepron si antioksidant i fuqishëm.

Lulen duhet ta rritni në diellin e plotë, të vendosur në veri, lindje apo zonën veri-lindore të shtëpisë  për t’i gëzuar efektet e saja shëruese.

Rozmarina

Lulja rozmarinë promovon mirëqenie mendore dhe fizike sepse e pastron shtëpinë nga toksina e dëmshme. Rozmarina preferohet të vendoset në dhomën kryesore sepse aroma e saj ka aftësinë t’ua përmirësojë disponimin dhe ta trajtojë pagjumësinë, lodhjen, shqetësimin, si dhe ta përmirësojë kujtesën.

Rriteni në një vend ku ndriçon dielli më së shumti, por mos e ujitni shumë shpesh.

Aloe Vera

Siç e dini të gjithë, Aloe Vera ka veti të shumta shëruese, por përveç tyre, ajo sjell edhe energji pozitive dhe i shkatërron atmosferët e këqija në shtëpi. Mbajeni në dritë indirekte të diellit ose në dritë artificiale, si dhe ujiteni çdo ditë.

Jasemini

Jasemini ka një erë atraktive që ndërton romancë, i përmirëson lidhjet, prodhon energji pozitive dhe e liron stresin. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Tri shenjat që tregojnë se partneri/ja është një tradhtar serialë

Tri shenjat që tregojnë se partneri/ja është një tradhtar serialë

Lifestyle
Nëse doni ta dini a do t’ju tradhtojë gruaja, shikojani gjoksin

Nëse doni ta dini a do t’ju tradhtojë gruaja, shikojani gjoksin

Lifestyle
Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Shtëpi të bukura
Nuk është në testin për shofer: Kjo është një pyetje që edhe më të mirët e dështojnë - kush e ka përparësinë?

Nuk është në testin për shofer: Kjo është një pyetje që edhe më të mirët e dështojnë - kush e ka përparësinë?

Stil
Gjëegjëza të vështira të cilat vetëm mendjet më të ndritura mund t’i zgjidhin

Gjëegjëza të vështira të cilat vetëm mendjet më të ndritura mund t’i zgjidhin

Lifestyle
Tetë rregulla që duhen diskutuar me partnerin para se të nisni bashkëjetesën

Tetë rregulla që duhen diskutuar me partnerin para se të nisni bashkëjetesën

Lifestyle
Kalo në kategori