LAJMI I FUNDIT:

Përshpejton metabolizmin dhe ruan ndjesinë e ngopjes: Kombinimi që largon yndyrat e barkut, kofshëve dhe ijëve

Përshpejton metabolizmin dhe ruan ndjesinë e ngopjes: Kombinimi që largon yndyrat e barkut, kofshëve dhe ijëve

Dietat strikte sjellin humbje peshe në gjithë trupin, varje të lëkurës dhe pasoja në metabolizëm, kurse ky kombinim është zgjidhja perfekte për të garantuar humbjen e kileve me ekuilibrin e duhur të trupit

Reklama

Një lëng i shijshëm me banane mund t’ju ndihmojë të ktheheni në peshën normale trupore në çdo moment.

Kjo sepse banania është një burim i mirë kaliumi, fibrash dhe antioksidantësh, që përmban edhe sheqer natyral i cili i jep energji trupit dhe e ushqen në mënyrë korrekte. Rregullon nivelin e sheqerit në gjak dhe përmirëson sistemin e tretjes.

Ndihmon edhe në absorbimin e nutrientëve nga ushqimet. Në të njëjtën mënyrë, xhenxhefili përshpejton metabolizmin dhe ruan ndjesinë e ngopjes.

Përgatiteni këtë lëng special sipas mënyrës më poshtë:

• 1 lugë gjelle xhenxhefil i grirë
• 1 banane e pjekur mirë
• 1 gotë boronica (të freskëta ose të ngrira)
• 2 lugë gjelle fara lini
• gjysmë filxhani spinaq
• disa kuba akulli

Përgatitja:

Hidhni boronicat dhe bananen në mikser, më pas shtoni xhenxhefilin, spinaqin dhe farat e linit.

Përziejini derisa të merrni një përbërje të lëngshme, homogjene dhe më pas shtoni gjysmë gote ujë të ftohtë nëse dëshironi.

Përfundoni përzierjen dhe sapo keni krijuar një lëng të mrekullueshëm ushqyes.

Mund të pihet çdo ditë në orarin e mëngjesit dhe në pak ditë do të humbisni 1-3 kilogram. /Telegrafi/


Në trend Shendetesi

Më shumë
Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Shëndetësi
Studimet tregojnë ditën kur ndodhin më shpesh sulmet fatale në zemër

Studimet tregojnë ditën kur ndodhin më shpesh sulmet fatale në zemër

Shëndetësi Lajme
Pesë ushqimet që ndihmojnë në uljen e shtypjes së lartë të gjakut

Pesë ushqimet që ndihmojnë në uljen e shtypjes së lartë të gjakut

Ushqim i shëndetshëm
Vajguri çudibërës: Besohet që shëron kancerin, diabetin dhe shumë sëmundje të tjera!

Vajguri çudibërës: Besohet që shëron kancerin, diabetin dhe shumë sëmundje të tjera!

Shëndetësi
Sa gjatë qëndrojnë drogat në trup

Sa gjatë qëndrojnë drogat në trup

Shëndetësi
Ngritja e bilirubinës në gjak: Çfarë do të thotë dhe si ndihmohet?

Ngritja e bilirubinës në gjak: Çfarë do të thotë dhe si ndihmohet?

Shëndetësi
Kalo në kategori