0Shares

Në fshatin Gërdovcë është vërejtur një ndotje e freskët e lumit të Orizares dhe të Koçanit në mëngjesin e sotëm, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Uji ka marrë ngjyrë jeshile dhe nuhatet erë e rëndë. Bujqit frikësohen se do të kontaminohen fushat e tyre dhe orizi që duhet të ujitet nga ky lum.

Ujësjellësi ”Bregallnica” në Koçan thotë se nuk është gjetur ende fajtori, edhe pse dy herë është lajmëruar rasti te organet përgjegjëse dhe inspektoriati./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)