LAJMI I FUNDIT:

Përdorimi i marihuanës gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e sëmundjeve psikike dhe problemet me gjumin tek fëmijët

Përdorimi i marihuanës gjatë shtatzënisë rrit rrezikun e sëmundjeve psikike dhe problemet me gjumin tek fëmijët

Skizofreni, probleme me gjumin dhe varësi nga… Ja ç’u ndodh fëmijëve nëse nënat konsumojnë marihuanë gjatë shtatzënisë

Studiuesit zbuluan se nënat shtatzëna që pinin kanabis kishin më shumë të ngjarë të kishin fëmijë që përjetonin ankth, vështirësi në përqendrim dhe halucinacione, krahasuar me fëmijët që nuk ishin të ekspozuar ndaj lëndëve narkotike në mitër, raporton “Daily Mail”.


Përdorimi i kanabisit tek gratë shtatzëna është bërë më i zakonshëm, duke u dyfishuar gjatë dy dekadave të fundit.

Ekipi nga Universiteti i Mjekësisë së Washingtonit, thotë se gjetjet konfirmojnë efektet e dëmshme të marihuanës tek zhvillimi i foshnjave.

Studiuesit zbuluan se fëmijët e ekspozuar ndaj lëndëve narkotike para lindjes kishin më shumë të ngjarë të vuanin nga psikoza, e cila ndodh kur dikush ka iluzione dhe halucinacione, dhe shpesh është një simptomë e skizofrenisë.

Ata gjithashtu kishin të ngjarë të vuanin nga problemet me përqendrimin, probleme me gjumin dhe abuzimi me drogën.

Në trend Femra

Më shumë
Ka qenë ndër fytyrat më të bukura në Hollywood, ndërsa tash është gjithnjë e më e vështirë ta njohësh

Ka qenë ndër fytyrat më të bukura në Hollywood, ndërsa tash është gjithnjë e më e vështirë ta njohësh

Femra
Pamela Anderson vazhdon me braktisjen e ‘normave’ të vendosura të bukurisë - parakaloi pa makijazh në tepihun e kuq

Pamela Anderson vazhdon me braktisjen e ‘normave’ të vendosura të bukurisë - parakaloi pa makijazh në tepihun e kuq

Grim
Ushqimi të cilin duhet ta hani në mënyrë që vagjina t’ju bëhet e ngushtë

Ushqimi të cilin duhet ta hani në mënyrë që vagjina t’ju bëhet e ngushtë

Ushqim i shëndetshëm
Si të shpëtoni nga fryrja, kapsllëku dhe thartira gjatë shtatzënisë

Si të shpëtoni nga fryrja, kapsllëku dhe thartira gjatë shtatzënisë

Shtatzëna
Fytyrë të butë, të shëndetshme dhe të pastër vetëm me këta dy përbërës

Fytyrë të butë, të shëndetshme dhe të pastër vetëm me këta dy përbërës

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kendall Jenner vjen me poza dhe veshje të mahnitshme për revistën i-D

Kendall Jenner vjen me poza dhe veshje të mahnitshme për revistën i-D

Femra
Kalo në kategori