LAJMI I FUNDIT:

‘Përdori fuqinë e tij më shumë se që duhej’, 82-vjeçari përplaset me Ferrarin e tij në një qendër tregtare të Andorrës

‘Përdori fuqinë e tij më shumë se që duhej’, 82-vjeçari përplaset me Ferrarin e tij në një qendër tregtare të Andorrës

Blerësit që po përgatiteshin për Krishtlindje në Andorra u tronditën në fillim të kësaj jave kur një Ferrari 512 TR u përplas në pjesën e përparme të një qendre tregtare.

Reklama

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, përplasja ndodhi në Sant Julià de Lòria të vendit të vogël gjatë mesditës.

Media lokale Diara d’Andorra vë në dukje se shoferi mashkull 82-vjeçar, pasagjerja femër 59-vjeçare dhe një punonjëse e qendrës tregtare 44-vjeçare u plagosën në aksident dhe u trajtuan në spital.

Raportohet se italiani po udhëtonte për në veri, përtej kompleksit tregtar, kur u përplas me një pengesë rrugore, duke kaluar nëpër korsi të shumta dhe duke u përplasur me një dritare të madhe.

Besohet se shpejtësia ka qenë faktor i përplasjes.

Pamjet dhe videot e marra nga vendi i ngjarjes tregojnë se 512 TR ka pësuar dëmtime të shumta. Siç mund ta imagjinoni, pjesa e përparme mori pjesën më të madhe të goditjes.

Ferrari lansoi 512 TR në 1991 si një version i përditësuar i ikonës Testarossa. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Një shofer kamioni amerikan bën një gabim multi milionësh, godet urën teksa si ngarkesë kishte një helikopter

Një shofer kamioni amerikan bën një gabim multi milionësh, godet urën teksa si ngarkesë kishte një helikopter

Auto
Hajduti vjedh shtatë vetura brenda një nate nga një dyqan në Maryland

Hajduti vjedh shtatë vetura brenda një nate nga një dyqan në Maryland

Auto
Bateritë e gjeneratës së ardhshme të veturave elektrike Toyota janë planifikuar të dyfishojnë rrezen e drejtimit

Bateritë e gjeneratës së ardhshme të veturave elektrike Toyota janë planifikuar të dyfishojnë rrezen e drejtimit

EVs
Si “i disiplinon” shoferët arrogantë Danimarka

Si “i disiplinon” shoferët arrogantë Danimarka

Auto
Toyota përshpejton prodhimin e modeleve elektrike: Qëllimi është më shumë se 600,000 njësi në 2025

Toyota përshpejton prodhimin e modeleve elektrike: Qëllimi është më shumë se 600,000 njësi në 2025

Auto
Skoda feston prodhimin e tre milionë njësive të SUV-të

Skoda feston prodhimin e tre milionë njësive të SUV-të

Auto
Kalo në kategori