LAJMI I FUNDIT:

Për njerëzit më të pasur në botë, martesa është vendimi më i rëndësishëm që e merrni në jetë

Për njerëzit më të pasur në botë, martesa është vendimi më i rëndësishëm që e merrni në jetë

Disa prej njerëzve më të pasur dhe më të fuqishëm në botë nuk e konsiderojnë paranë dhe famën si gjëja më e vlefshme në jetë – por momentin kur e kanë gjetur dashurinë e vërtetë!

Reklama

Warren Buffett ka parë shumë sukses gjatë jetës së tij, por për të, është vetëm një moment që vërtet ka pasur rëndësi, transmeton Telegrafi.

Në dokumentarin e HBO-së, “Becoming Warren Buffett”, ai thotë se kanë qenë dy “pika kthyese” në jetën e tij: “Njëra ka qenë kur kam lindur dhe tjetra kur e kam takuar Susien”.

“Çfarë më ka ndodhur mua nuk do të më kishte ndodhur pa e pasur atë”, ka thënë Buffett për gruan e tij të parë, e cila kishte vdekur në vitin 2004.

Dashuria është e rëndësishme dhe, në fakt, Buffett thotë se vendimi më i madh në jetë do të jetë se me kë do të zgjedhni të martoheni.

“Ju duhet të lidheni me njerëz që janë lloji i personit që ju dëshironi të bëheni. Ju do të shkoni në atë drejtim”, kishte thënë Buffett në një bisedë me Bill Gates në universitetin Kolumbia në vitin 2017.

Buffett thotë se personi më i rëndësishëm në jetë është bashkëshorti/ja.

Me këtë konstatim pajtohet edhe Melinda Gates, gruaja e miliarderit Bill Gates.

“Nëse vendosni të keni një partner në jetë, kushdo që e zgjedhni me siguri se do të jetë vendimi më i rëndësishëm që do ta merrni. Ky vendim është edhe më i rëndësishëm se çfarë karriere zgjedhni, ku shkoni në universitet apo ku shkoni në shkollë të mesme”, kishte deklaruar ajo gjatë një bisede me Bill Gates.

Kjo nuk do të thotë se e keni “dreqosur” nëse ju merr kohë e gjatë për ta marr atë vendim. Andaj, ajo thotë se duhet të zgjedhni me shumë kujdes dhe me mençuri.

COO-ja e Facebook-ut dhe autorja Sheryl Sandberg, gjithashtu beson se vendimi më i rëndësishëm në karrierë që mund ta merr një grua është nëse do të martohet dhe se kush është ai partner. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Nëse bojleri juaj lëshon këtë tingull – mund t'ju vrasë

Bëje vet
Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Aty ku vdekja nuk do të thotë lamtumirë: Në një pjesë të largët të Indonezisë, të ndjerët - dhe trupat e tyre - mbeten pjesë e familjes

Lifestyle
Nuk është mirë të mbani kuti vezësh nga kartoni: Mund të rrezikoni shëndetin

Nuk është mirë të mbani kuti vezësh nga kartoni: Mund të rrezikoni shëndetin

Bëje vet
Horoskopi vjetor për 2023: Zbuloni se çfarë ju pret...

Horoskopi vjetor për 2023: Zbuloni se çfarë ju pret...

Astrologji
Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Astrologji
Katër numrat që nëse i telefononi mund t’jua shpëtojnë jetën

Katër numrat që nëse i telefononi mund t’jua shpëtojnë jetën

Këshilla Lifestyle
Kalo në kategori