LAJMI I FUNDIT:

Pendarovski do t’ii shqyrtojë ligjet e miratuara dhe më pas do të vendosë nëse do t’i nënshkruajë

Pendarovski do t’ii shqyrtojë ligjet e miratuara dhe më pas do të vendosë nëse do t’i nënshkruajë

Nga kabineti i presidentit Stevo Pendarovski e konfirmuan se ligjet që o votuan në seancën e sotme e që kanë të bëjnë me ndërtimin e korridoreve kanë arritur.

Reklama

“Presidenti gjatë ditëve në vijim do t’i shqyrtojë dhe analizojë verzionet përfundimtare të pesë ligjeve dhe do të merr vendim nëse do të nënshkruaje ato”, thonë nga kabineti i presidentit Pendarovski.

Ndryshe, sot Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi ligjet për ndërtimin e Korridoreve 8 dhe 10-D nga konsorciumi “Bechtel dhe Enka”, të cilat u propozuan me flamur evropian dhe me procedurë të shkurtuar.

Procedimi i ligjeve me flamur evropian shpesh herë është kritikuar nga opozita maqedonase për shkak të shmangjes së Kuvendit, por sipas pushtetit, me votimin e këtyre ligjeve, përshpejtohet ndërtimi i autostradave dhe çmimi do të jetë më i ulët./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Disa qytetarë serbë protestojnë, të tjerët kryejnë shërbime në komunat në veri

Disa qytetarë serbë protestojnë, të tjerët kryejnë shërbime në komunat në veri

Elfije Boletini
Kurti nuk komenton propozimin e Ramës për Asociacionin

Kurti nuk komenton propozimin e Ramës për Asociacionin

Lajme
Lirohet drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili

Lirohet drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, Jetmir Ismaili

Lugina
Tre vëllezër në Shijak shkatërrojnë lokalin, kërcënojnë pronarin dhe në fund e godasin me çekiç

Tre vëllezër në Shijak shkatërrojnë lokalin, kërcënojnë pronarin dhe në fund e godasin me çekiç

Lajme
Konjufca: Rama gaboi me draftin, nuk foli me Kurtin

Konjufca: Rama gaboi me draftin, nuk foli me Kurtin

Lajme
FLORI Diamonds ia dhuron Presidencës së Kosovës një brosh me numër 1133, të stolisur me 109 diamante në kujtim të fëmijëve të zhdukur nga lufta

FLORI Diamonds ia dhuron Presidencës së Kosovës një brosh me numër 1133, të stolisur me 109 diamante në kujtim të fëmijëve të zhdukur nga lufta

Lajme
Kalo në kategori