LAJMI I FUNDIT:

Pas një defekti teknik, vizitorët e parkut të lodrave në Kanada mbesin të ‘varur’ me kokë poshtë për disa minuta në luhatëse

Pas një defekti teknik, vizitorët e parkut të lodrave në Kanada mbesin të ‘varur’ me kokë poshtë për disa minuta në luhatëse
Reklama

Vizitorët e një parku lodrash në Kanada kanë qëndruar të “ngujuar” me kokë poshtë për rreth30 minuta, pasi luhatësja gjigante elektrike u prish.

Incidenti ka ndodhur në parkun e lodrave Wonderland në Vaughn, e në kumtesë thuhet se vizitorët “përfunduan me kokë poshtë e këmbët lart”, transmeton Telegrafi.


E personat përgjegjës për mirëmbajtjen e lodrave kanë reaguar duke arritur ta vënë sërish në funksion luhatësen dhe të zbresin në tokë vizitorët.

“Dy mysafirë u ankuan për dhimbje në gjoks dhe u dërguan në spital për trajtim”, thuhet nga menaxhmenti i parkut.

Deri më tani nuk janë dhënë detaje për çfarë defekti teknik bëhej fjalë, megjithatë për disa minuta mbretëroi një situatë kaotike. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë

"A mund të më lini të qetë? Ju lutem!" - Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Botë
Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Azia
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Evropa
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Izraeli rinis sulmet në Gazë pas përfundimit të armëpushimit

Izraeli rinis sulmet në Gazë pas përfundimit të armëpushimit

Azia
Kalo në kategori