LAJMI I FUNDIT:

Pas Kosovës edhe agjencitë turistike nga Maqedonia e Veriut me oferta të veçanta për ta vizituar Prishtina Mall

Pas Kosovës edhe agjencitë turistike nga Maqedonia e Veriut me oferta të veçanta për ta vizituar Prishtina Mall

Prishtina Mall të enjten e javës së kaluar ka hapur dyert e saj për të gjithë qytetarët e vendit dhe të rajonit.

E për ta vizituar këtë qendër tregtare që është shndërruar më e madhja në rajon, qytetarët nuk kanë nevojë të shkojnë në shtetet tjera, por mjafton të vizitojnë Prishtinën.


Pas Kosovës, tashmë kompanitë turistike nga Maqedonia e Veriut kanë filluar me ofertat e tyre për ta vizatuar Prishtina Mall.

Aty thuhet, se përveç vizitës në këtë qendër tregtare, pas blerjeve klientët do ta kenë një vizitë në qytetin e Prishtinës.

Ditë më parë, i pari i gastronomeve të Kosovës, Petrit Kllokoqi kishte publikuar një video se si qytetarët nga Maqedonia e Veriut kanë krijuar kolona të gjata për të arritur në këtë qendër tregtare.

Sensacioni Prishtina Mall: Agjencionet nisin linjë të veçantë për në qendrën më të madhe tregtare në rajon
Lexo po ashtu Sensacioni Prishtina Mall: Agjencionet nisin linjë të veçantë për në qendrën më të madhe tregtare në rajon

Prishtina Mall ka një hapësirë prej 240 mijë metra katrorë nga të cilat mbi 16 mijë metra katrorë janë të dedikuara për argëtim.

Në këtë qendër janë të punësuar mbi 2,500 persona. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Kush përfiton nga ulja e çmimit të energjisë elektrike?

Kush përfiton nga ulja e çmimit të energjisë elektrike?

Ekonomi
Me datën 16 prill 2024 hapen panairet tradicionale në sallën 1 Tetori në Prishtinë

Me datën 16 prill 2024 hapen panairet tradicionale në sallën 1 Tetori në Prishtinë

Ekonomi
Murati: Pas lansimit të masës së punësimit në katër komunat në veri, u punësuan 66 persona

Murati: Pas lansimit të masës së punësimit në katër komunat në veri, u punësuan 66 persona

Ekonomi
Fortesa Home feston 33-vjetorin: Mbi 300 produkte në zbritje!

Fortesa Home feston 33-vjetorin: Mbi 300 produkte në zbritje!

Fortesa Home
Pse duhet ta kemi një plan të komunikimit në rast se ballafaqohemi me kriza?

Pse duhet ta kemi një plan të komunikimit në rast se ballafaqohemi me kriza?

Sherife Kçiku Vishaj
10 Vjet Provit - Një dekadë e zhvillimit dhe inovacionit në botën e fitnesit

10 Vjet Provit - Një dekadë e zhvillimit dhe inovacionit në botën e fitnesit

provit
Kalo në kategori