LAJMI I FUNDIT:

Pas 17 vitesh punë në Kuvend, pensionohet sekretari i përgjithshëm Ismet Krasniqi

Pas 17 vitesh punë në Kuvend, pensionohet sekretari i përgjithshëm Ismet Krasniqi

Pas 17 vitesh punë në Kuvend, është pensionuar sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit të Kosovës, Ismet Krasniqi.

Reklama

Para mediave, ai u shpreh falënderues ndaj të gjithë atyre që ka pasur bashkëpunim, transmeton Telegrafi.

“Me gjithë respektin, mirënjohjen që kemi pasur po shkoj me kënaqësi të madhe. Jam falënderues ndaj kryetarit, nënkryetarit dhe Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Ka qenë nder dhe kënaqësi, 17 vite të jem krah i deputetëve që kanë pasur nevojë për këshilla të administratës”, tha ai.

Ismet Krasniqi pozitën e sekretarit të Kuvendit të Kosovës e ka ushtruar që nga viti 2006.

Gjithashtu, edhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca falënderoi Krasniqin për punën e bërë gjatë këtyre viteve. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Drejtësi
Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Lajme
Rama propozoi që KFOR-i ta kontrollojë veriun, reagon Kurti: Policia e Kosovës përgjigjet e para

Rama propozoi që KFOR-i ta kontrollojë veriun, reagon Kurti: Policia e Kosovës përgjigjet e para

Lajme
Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Lajme
Kritikohet dhe mirëpritet thirrja e presidentes për Asociacionin

Kritikohet dhe mirëpritet thirrja e presidentes për Asociacionin

Lajme
Kalo në kategori