Parlamenti votoi paraditen e së martës dekretin e Presidentit për shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm.

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk do të tërhiqet nga emri i Sandër Lleshit dhe se do t’i japë kohë presidentit Ilir Meta, edhe pse afati ka kaluar. /Telegrafi/