LAJMI I FUNDIT:

Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri
Foto: Ilustrim

Shërbimi Meteorologjil Ushtaral bën të ditur se për ditën e hënë territori i Shqipërisë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Reklama

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira mesatare kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, përgjatë vijës bregdetare kryesisht në bregdetin jugor dhe lugina era fiton shpejtësi deri në 8-10m/sek.

Temperaturat parashikohen nga 15 deri në 33 gradë Celsius. /Telegrafi/