LAJMI I FUNDIT:

Parashikimi i motit në Shqipëri

Parashikimi i motit në Shqipëri

Territori i Shqipërisë do të ndikohet sot nga kushte të paqëndrueshme atmosferike, si rezultat i depërtimit të masave ajrore të lagështa jugore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e sotme parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura, si dhe intervale të herëpasherëshme me kthjellime. Vranësirat do të pasohen me reshje shiu me intensitet të ulët e lokalisht mesatar. Në orët e mbrëmjes reshjet humbasin territor, duke u izoluar në relievet malore në verilindje të territorit.


Mjegull/mjegullinë në orët e mëngjesit si dhe në momentin e reshjeve të shiut.

Era pritet të fryjë me drejtim jug-juglindje me shpejtësi mesatare 1-8 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era fiton shpejtësi 10-15 m/sek, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 2-5 ballë deri në orët e para të ditës. Pas orëve të mesditës era me drejtim juglindje –jugperëndim me shpejtësi 1-5 ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 8-10 m/sek duke u shoqëruar me valëzim 1 ballë.

Temperaturat parashikohen nga 6 deri në 23 gradë Celsius. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë

"Zyrtarja e Policisë së Kosovës ende është duke u intervistuar nga policia serbe", flet pasagjeri i autobusit "Bici Com" që po mbahet në kufirin Serbi-Hungari

Lajme
Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë, Qalaj: BIA serbe do t’i bëjë presion për informata sekrete

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës dërgohet në Rashkë, Qalaj: BIA serbe do t’i bëjë presion për informata sekrete

Siguri
Pas orëve të gjata të maltretimit, lirohen disa autobusë me kosovarët e ndaluar në kufirin Serbi-Kroaci

Pas orëve të gjata të maltretimit, lirohen disa autobusë me kosovarët e ndaluar në kufirin Serbi-Kroaci

Lajme
Varroset në Pejë Gjyljeta Ukella, gruaja që u vra nga bashkëshorti i saj

Varroset në Pejë Gjyljeta Ukella, gruaja që u vra nga bashkëshorti i saj

Lajme
Kompanitë e autobusëve nga Kosova shmangin Serbinë për shkak të bllokimeve - kalojnë nga Mali i Zi dhe Shqipëria

Kompanitë e autobusëve nga Kosova shmangin Serbinë për shkak të bllokimeve - kalojnë nga Mali i Zi dhe Shqipëria

Lajme
Serbia liron disa autobusë me kosovarë në kufirin me Kroacinë - vazhdojnë maltretimet në Hungari

Serbia liron disa autobusë me kosovarë në kufirin me Kroacinë - vazhdojnë maltretimet në Hungari

Lajme
Kalo në kategori