Pikërisht kur menduat se asgjë nuk mund të ishte në krye të tapetit të kuq të së hënës mbrëma, festimet e mëtejshme të Met Gala u futën dhe dhanë një bollëk pamjesh të magjishme.

Ndërsa kodi zyrtar i veshjes së Met Gala kërkonte fustane të gjata për gratë dhe kostume për burrat, me shumicën e të pranishmëve me fustane të gjata deri në dysheme, festimet pas mbrëmjes kryesore ishin të mbushura me fustane të shkurtra dhe shumë veshje të zjarrta.

Për shembull, Bella Hadid dhe Kendall Jenner shkuan të dyja me veshje të tejdukshme me dantella, ndërsa Hailey Bieber kishte veshur sytjena kristali me pantallona të shkurtra.

Blake Lively e ndërroi fustanin e saj të rëndë të tapetit të kuq Versace në një fustan të shkurtër të zbukuruar, me të cilin pa dyshim ishte pak më e lehtë për të kërcyer.

Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të Met Gala 2022 Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të Met Gala 2022

Lëvizni poshtë për të parë të gjitha pamjet më mahnitëse në ‘pas-ndejën’ e Met Gala 2022:

Blake Lively

Cardi B

Olivia Rodrigo

Brooklyn Peltz Beckham dhe Nicola Peltz Beckham

Hailey Bieber

Lily James

Addison Rae

Travis Barker dhe Kourtney Kardashian

Kendall Jenner

Megan Thee Stallion

Rosalia

Camila Cabello

Winnie Harlow

/Telegrafi/